Emekliliğin en iyisini yapmak!

 emeklilik 30 yıllık bir proje

gelecek 10.000 günün en iyisini yapmak, bir gün harcamaya değer!

  • Zamanımı nasıl geçireceğim?
  • Emekli maaşım bana yetecek mi?
  • Emekli birikimi nasıl değerlendirebilirim?
  • Herhangi bir iş yapmak istiyorum – ya da gönüllü faaliyetlerde yer alabilir miyim?
  • Tecrübe ve mizacım göz önüne alındığında ne tür faaliyetlere uygun olacağım?
  • Ne tür hobiler bana yakışır?
  • Biraz daha eğitim almak ister miyim?
  • Gerekli bilgileri nerede bulabilirim?

Eğer bu gibi sorular aklınızdan geçiyorsa, doğru sayfadasınız.

Eğer bu gibi sorular aklınızdan geçiyorsa, doğru sayfadasınız!

Emeklilik için planlama yapmak bugün daha önemli. Emekliler çok daha sağlıklı, çok daha aktif ve daha uzun yaşamayı bekleyebilirler – yepyeni bir yaşam ve fırsat aşaması açılıyor. Ülkemizde genç emeklilik yaşlarını düşündüğümüzde veya emeklilikten sonra daha uzun bir yaşamın bizi beklediğini düşünürsek, planlamanın ne kadar önemli olduğunun farkına varırız. 

Emekliliğin bize sunduğu fırsatları anlamak ve ne zaman emekli olacağımıza veya kısmen emekli olmaya karar vermemize yardımcı olan emeklilik planlamasıdır. Eğer planlama ve hazırlık yapmazsak, atalet içinde yaşayıp emekliliğimizi beklersek, emekliliğin sunduğu fırsatları kaçıracağız. 

Yaşamın diğer safhalarından farklı olarak, emekli olduğumuz zaman çok daha az kısıtlama vardır – hayatlarımızın çoğu için okulun, kariyerin ve belki de çocukların talepleri ile kısıtlıyız. İlk defa, aslında kendi ‘iş tanımımızı’ yazdığımız 25-30 yıllık bir dönemle karşı karşıyayız. Bu, dikkatli düşünmeyi ve planlamayı, tuzaklardan kaçınmayı ve en iyi şekilde faydalanmamızı ve dengeli bir emekliliğin tadını çıkarmamızı gerektirir. 

Yeni Hayat Atölyesi olarak, sizi emeklilik kariyerinizi planlamanıza ve emekliliğe giden süreçte yol arkadaşınız olmayı arzu ediyoruz. Yol arkadaşlığımızda öncelikle 10 modülden oluşan eğitici faaliyetlerden oluşmaktadır. 

Gelecek 10.000 günü (30 yıl) iyi geçirmek için bir gününüzü bize ayırmanıza değer.

 

Emeklilikte Finans Planlama

Atölyesi -1 gün

 

Emekliliğe yönelik yatırımların değerlendirilmesi, emeklilikte finansmanın yönetilmesi, emeklilikte bir işte çalışılması, emeklilikte küçük girişimler gibi katılımcıların profiline uygun finansman planlama bakış açısı ile çalışma yapılacaktır.

 

 

Emeklilikte Finans Planlama Atölyesi -1 gün

 

Emekliliğe yönelik yatırımların değerlendirilmesi, emeklilikte finansmanın yönetilmesi, emeklilikte bir işte çalışılması, emeklilikte küçük girişimler gibi katılımcıların profiline uygun finansman planlama bakış açısı ile çalışma yapılacaktır.

 

 Emeklilikte Sağlık 

Emeklilikte Hobi

Emeklilikte Sanat

Emeklilikte Spor

Emeklilikte Bir İşte Çalışmak

Emeklilikte Girişimcilik

Emeklilikte Gönüllü Faaliyetler

Emeklilikte Seyahat