Eğitimci, Danışman ve Konuşmacılar

Yeni Hayat Atölyesi faaliyetlerinde eğitim veren, konuşma veya danışmanlık yapan kişilerden bazıları.
Ali R. Babaoğlan

Ali R. Babaoğlan

Melek Yatırımcı-Danışman-Yazar

Ali Rıza Babaoğlan bugüne kadar Türkiye’de IBM, SAP, GE gibi firmalarda görev almış ve Linkedin’in Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Bölge Direktörlüğü görevini şirketin İrlanda ve Amerika ofislerinde çalışarak iki yılı aşkın süre yürütmüş bir Bilişim Sektörü profesyonelidir. Türkiye’ye döndüğü 2014 yılından bu yana Melek Yatırımcılık ve Girişim Fonlaması üzerine çalışmalara odaklanan Babaoğlan, BIC Melek Yatırım Ağı bünyesinde çalışmalarına devam etmek ve bazı yabancı yatırım kuruluşlarına danışmanlık yapmaktadır. Şuana kadar beş farklı şirkete melek yatırımcı olarak dahil olan ve yönetim kurullarında yer alan Babaoğlan’ın yatırım yaptığı şirketlerden birisi 2016’ın ilk çeyreğinde yüksek bir değerleme ile satılmıştır.

Burak Bakay

Burak Bakay

Dijital Pazarlama Profesyoneli

10 yıl, 60+ marka, 250+ proje, Ülker, Godiva,Euromaster, Holiday INN, Aytaç Et, Golf gibi firmaların dijital pazarlama yönetimini yaptı. Dijital Pazarlama, sosyal medya, kullanıcı etkileşimi, içerik, tasarım, UX, SEO, eCRM, online itibar… konularında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hürriyet ve Yenibiris.com tarafından düzenlenen reklam yarışmasında 2,4 milyon görüntülenme ile 50.000 TL birincilik ödülü ve en iyi reklam ödülünü aldı. İlgili haber Mynet, Marketing Türkiye gibi mecralarda yayınlandı

Işık Deliorman Aydın

Işık Deliorman Aydın

Novida Stratejik Yönetim Sistemleri Kurucu Genel Müdür

Kariyerinin 22 yılını BT (Bilişim Teknolojileri) sektöründe geçirmiştir. HP Türkiye ve Microsoft Türkiye’de Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 25 Nisan 2011’de ‘Yöneticinin Yol Arkadaşı’ misyonuyla Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri’ni kurmuş ve Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir.


 


 


 

Kadri Demir

Kadri Demir

Yönetici Ortak

Kadri Demir, Uludağ Üniversitesinde İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Andersen Consulting, FIN-PAC Projesinde Analist Programcı / Proje Yöneticisi olarak başlayan Demir, yazılım şirketlerinin yalnız tek konuda faaliyet göstermesi vizyonundan yola çıkarak 1993 yılında Türkiye’nin ilk insan kaynakları yönetim sistemi olan POLDY İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdi. 2006 yılından bu yana Analiz Danışmanlık Ltd. Şti’nde Kurucu / Yönetici Ortak olarak teknik ekibe proje liderliği yapmaya devam ediyor.

Levent Karadağ

Levent Karadağ

Kurucu

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu, 1986 yılından beri bilişim mesleğinde çalışıyor. Ulusal ve uluslararası firmalarda, analist programcı, sistem analist, bilgi işlem yöneticiliği, iş geliştirme yöneticiliği, genel müdürlük görevlerinde bulundu. Karadağ’ın yayınlanmış 6 kitabı var. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevliliği görevlerinde bulundu. 500’den fazla seminerde konuşmacı olarak yer almıştır.

M. Yalçın Parmaksız

M. Yalçın Parmaksız

Webedia Ülke Müdürü

Tetra A.Ş ve Otis, Collezione, A&B İletişim, IBM Türk, Boeing, SunExpress, Global Access/Broadcast Grup, Siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com gibi firmalara pazarlama yöneticiliği ve danışmanlık yaptı. SEO, Google AdWords, Analytics ve Data Mining konularında çalışmalarda bulundu. Fransız Webedia Grubu’nun Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini sürdürüyor ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.


 


 


 

Özkan Kaymak

Özkan Kaymak

Satış ve İletişim Stratejileri Danışmanı

Son 10 yıldır Yönetici Danışmanlığı(Koçluğu) yapmakta olup; kolej ve üniversite yıllarında hafif batı müziği dalında kendi ismini taşıyan Gurubuyla yaptığı Sahne, Konser ve Radyo programları ile de tanınmakta ve boş zamanlarında satranç, müzik, astroloji ile ilgilenmeyi ve mask biriktirmekle uğraşmayı sevmektedir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Nur Evrim Erol

Nur Evrim Erol

Avukat

Marmara  Üniversitesi  Hukuk Fakültesinden 1997  yuılında mezun olan Avukat  Nur  Evrim Erol, uzun  yıllar  Gayrımenkul  Hukuku, İş Hukuku, Tüketici  Hukuku,   Aile  Hukuku,   Site  Yönetimlerinden kaynaklanan  hukuki  sorunlar,  şirket  ticari  uyuşmazlıkları ,   sözleşmeler  hukuku   başta  olmak üzere   ağırlıklı olarak  hukuk  alanında   serbest  avukat    olarak  çalışmıştır.  Bilişim   alanında  ortaya  çıkabilecek    sorunların çözümünde,  sosyal  medya ,  fikri – sinai  haklar  , marka  ,  patent  konularında    ortaya çıkabilecek  ihtilafların   çözümü  konusunda  hukuki  danışmanlık  yapmaktadır. Bilişim  Hukuku, Spor  Hukuku,  Ticaret  Hukuku, Borçlar  Hukuku, Medeni  Hukuk  ve  diğer  hukuk  alanlarındaki  sözleşmelerin  hazırlanması ve  yorumlanması  konusunda ,  Startup şirketleri,  e  ticaret  konusunda sözleşmelerin  hazırlanması ,   revize  edilmesi  , telif   hakları ,  marka  ve  patent  hakları   konusunda  çalışmalarını  sürdürmektedir. (devamını gör)

Pınar Konya

Pınar Konya

Akademi Pia Kurucusu

Pınar Konya,  Anadolu Lisesini bitirdikten sonra  ‘Bilkent Üniversitesi’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” eğitimi gördü.Meslek hayatına Bureau Veritas’ ta İnsan kaynakları, Etik ve Kalite Yönetim Temsilciliği yaparak başlayan KONYA,  ISO 9001 Kalite yönetim sistemi Baş Denetçisi olarak da farklı sektörlerden birçok firmaya baş denetçilik yapmıştır. İlk Türkak akreditasyonlarında Bureau Veritas’ta Yönetim Temsilcisi olarak başarı ile yer almıştır. Daha sonra Türk Loydu, TBWA, Alberk QA Technıc ve TÜV RHEINLAND’ da üst düzey yöneticilik yaptı ve birçok farklı konuda eğitim verdi. Pınar KONYA, AKADEMİPİA firmasını kurarak; danışmanlık yaparken, Liderlik, İnsan Kaynakları, Bireysel gelişim, Etik ve Yönetim Sistemleri konularında çeşitli eğitimler tasarlamakta ve vermektedir.


 


 


 

Talar Süslü

Talar Süslü

Yusuf Andiç

Yusuf Andiç

Ajans Başkanı

2001 yılında Türkiye’nin ilk SEO çalışmaları ve SEO, SEM ve SMM konusunda ulusal ve uluslar arası sertifikalara sahiptir. GELECEĞİMİZ MEDYA firmasını kurarak, Google Rozetli Partner, Facebook Business Partner oldu. Google 3. Çeyrek ödülü alarak, Google’n en çok ciro kazandıran 3. Ajansı unvanını almıştır. Ulaştırma Bakanılığı İnternet Kurulunda da geçmişte görev yapan Andiç, İnternet’in kamusal anlamda gelişmesine  de önemli katkı sağlamıştır.

Bülent Avarbek

Bülent Avarbek

Fütürizm

1996 Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunu olan Bülent Avarbek ( fizyoterapist) 22 senedir İstanbul FTR de çalışıyor. Nörolinguistik konuşma Terapistligiyle de 8 yıldır ilgileniyor.


 


 


 

Sevgi Koşaner

Sevgi Koşaner

Tasarımcı

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Anabilim dalından bilim uzmanlığını aldı. Sağlık, sosyal hizmetler ve eğitim sektörlerinde sağlıklı ve engelli çocuklarla çalıştı, kadın eğitimi, öğretmen eğitimi çalışmaları yaptı. Birçok sivil toplum örgütünde kadın ve çocuk çalışmalarına katkı verdi. Kadın işgücü eğitimi çalışmaları yaptı. Çocuklara ve ebeveynlere yönelik kitap çalışmaları oldu.(devamını gör)

Murat Gürmen

Murat Gürmen

Dansçı – Eğitmen

Dans hayatına  Hacettepe Üniversitesi Müzikoloji (Halk Dansları)
Dansçı – Eğitmen olarak başladı . Daha sonra 1998 yılında tangoyla tanıştı ve Metin Yazır ile ilk çalışmalarına başladı. Bu süre zarfında Gustavo Naviera / Giselle Anne, Natalia Games / Gabriel Angio, Fabian Salas / Carolina Del Rivero, Geraldine Rojas / Javier Rodriguez, Claudia Codega / Esteban Moreno,  Julio Balmaceda / Corina De La Rosa, Mariano ‘’Chicho’’ Frumboli, Cecilia Gonzales, Mario Consiglieri / Anabella Diaz-Hojman, Sebastian Arce / Marianna Montes gibi isimlerle çok kez  çalıştı.
Bu süre zarfında 2003 yılında Arjantin’de katıldığı 3.Dünya Arjantin Tango Festivalinde katıldığı yarışmada (devamını gör)
Rana Altan

Rana Altan

Ressam

1974 Zonguldak doğumlu Rana Altan’ın sanat eğitiminin temelini yağlıboya, suluboya ve seramik çalışmaları oluşturur.

1996 Gazi Üniversitesi Resim- İş bölümünden mezun oldu. Subutay Özer, Erol Batırberk, Nurettin Şahin, Oya Budak gibi önemli isimlerin öğrenciliğini yapmıştır.

Uzun yıllar MEB’e bağlı okullarda resim öğretmenliği yaptı ve kendisine ait üç sergi açtı.Son yıllarda suluboya üzerine yoğunlaşan sanatçı, çalışmalarında kadın ünsurunu öne çıkarıyor.

İnsan haklarını önemseyen ve kendini belli akımlar içinde adlandırmayan Rana Altan, deneysel ve kavramsal çalışmayı benimsiyor.