KÜÇÜK GİRİŞİMCİLER İÇİN YÖNETİM VE PAZARLAMA KURSLARI

Eğitimler İstanbul Academy tarafından Yeni Hayat Atölyesinin üye profiline göre tasarlanmıştır.

Girişimcilik Yol Haritası

Fikrin girişime dönüştürülmesi veya girişimin 360 derece (bütçe-insan kaynağı-pazarlama ) yol haritasının oluşturulması.

Girişimin WebSitesinin Oluşturulması

 

Girişimi doğru anlatacak, müşteri odaklı, mobil uyumlu, sosyal ağ bağlantılı, Google’da ön sıralarda yer alacak website haritasının oluşturulması.

 

İnternetten Müşteri Bulma Teknikleri

İnternet kullanıcıların %96’ı ürün ve hizmet alırken Internet’ten araştırma yapıyorlar.  O zaman girişimin başarısı için en önemli unsur. Müşterileri, İnternet’ten nasıl bulacağınızdır.

 

 

 

Fotoğrafları Düzenleme

 

Herkesin elinde akıllı telefonlar ve kaliteli fotoğraflar çekiliyor. Ancak, fotoğrafların internet ve sosyal medyaya konulması için işlenmesi gerekiyor. Bu eğitimde kolay kullanabileceğini fotoğraf düzenleme programları anlatılmaktadır.

 

Ürün/Hizmetin İnternet Ortamında Satılması

 

Ürün ve hizmetlerinizi internet ortamlarında nasıl satılacağına dair yöntem ve teknikler anlatılacaktır.

 

 

 

Excel ile İşyeri Butçesi Oluşturma

Temel Excel eğitimi verilecek ve bir işyeri gelir ve giderleriyle ilgili bir excel tablosu anlatılacaktır. Gelir ve gideri tabloya işlemesi ve yönetilmesi anlatılmaktadır.

 

WordPress ile Web Tasarım Kursu

 

Her şeyden önce klasik işyerinizi siz, tasarlıyor veya yeniden düzenliyorsunuz. İntermet’in gerçeği Google’a ve mobile uyumlu, kendiniz yöneteceği bir websiteniz olması. İki gününüzü ayırarak bunu yapabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medya Pazarlama

Tüketiciler, günde 4-5 saati sosyal medya kullanıyorlar. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Linkedin vs. hepsinin pazarlama teknikleri farklı.  Sosyal Medya’dan müşteri yakalamanın strateji ve teknikleri anlatılacaktır.

 

Videoları Düzenleme

 

Ürün ve hizmetlere dair video oluşturulması, videoların düzenlenmesi, Youtube ve sosyal medya kanallarına uygun hale getirilmesinin yöntemleri anlatılacaktır.

 

 

 

İnternet Reklamcılığı

İnternet ortamında çok farklı reklam kanalları ve reklam seçenekleri vardır. Bu eğitimde reklam yöntemleri, reklam geri dönüşümlerini izleme kısımları anlatılacaktır.