Kuruluş Öykümüz

İnsanlar, sevdikleri işlerde daha başarılı ve mutlu oluyorlar.  Türkiye genç emeklilerin çok olduğu ve çoğunluğunun ekonomiye katkıları olmadığı gibi emeklilik sonrası her hangi bir iş yapamadıklarından dolayı da  mutsuz bir emeklilik dönemi yaşıyorlar.

Kartalların yaşam öykülerine yönelik bir “metafor”,  yurt dışında emeklilik vakfı projesi,  35’li yaşlardan sonra insanların yaşamını renklendirmek için  hobiler edinmeleri ve küçük ölçekli girişimlerde bulunanların fazla başarılı olamadıklarını incelediğimizde çözüm önerisi olarak “Yeni Hayat Atölyesi”ni oluşturduk.

Kendisiyle ve doğayla barışık, mutlu insan toplulukları, sevdiği işi veya hobisini işe dönüştüren insanlardan oluşmaktadır. Bilişim ve internet, insanların yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşamlarını değiştireceğine inanıyoruz.

 

Biz, teknoloji ve interneti iyi kullanan, yenilikçi kişileri bir araya getirdik ve bireylere yeni yolculuklarında yardımcı olmak ve onlara yol arkadaşlığı ederek sağlıklı, mutlu insan toplulukları olmaları konusunda destek olmak istiyoruz.

35-70 yaş aralığındaysanız ve yeni bir iş, yeni bir hobi, yeni bir dil, yeni bir sanat, yeni bir spor, yeni bir şehir …. Bu kavramlar size bir şeyler ifade ediyorsa doğru yerdesiniz…. Ve size bir “tık” uzaklıktayız…