Koşu

Basit ve ekonomik bir spor olduğu için herkes koşabilir. Sadece disipline olmanız ve düzenli aralıklarla koşmanız yeterli.Yapılan araştırmalar düzenli koşmaya başlayan insanların dikkatinin artığını göstermektedir.

Yüzme

Birçok çocuğun daha küçük yaşta su yutarak öğrendiği bu faydalı oyun aslında herkesin yapması gereken bir spordur. Sağlık açısından da birçok fayda sağlar. Örneğin 1 saat yüzerek 600 kalori harcamanız mümkündür. Bu durumda yüzerek zayıflayabilir ve yediklerinizi kiloya dönüşmeden yakabilirsiniz.

Bisiklet

Bisiklet sporunun ise şişmanlık, stres, metabolizma hastalıkları, sırt ağrıları, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuzlukları giderdiği, daha sağlıklı ve mutlu bir insan yarattığı yapılan birçok araştırmada ortaya çıkmıştır.

Dalış

Kimsenin daha önce görmediği canlıları görmek, çoğu insanın ayak basmadığı zeminlere ulaşabilmek bizlere büyük haz verir.
En yüksek dağlar, en uzun sıradağlar, en büyük volkanlar okyanus tabanlarında yer alır. Aynı gezegende, farklı bir dünyayı keşfedebilmek için yapabileceğiniz en keyifli aktivitedir.

Tenis

Tenis oynamak her spor dalı gibi kişiye pek çok şey kazandırır. Sağlıklı yaşamak isteyen, fiziksel dengesini sağlamak isteyen herkesin spor yapması gerekir.

Kayak

Sınırlanmış bir alanda yapılmayan, insana özgürlük duygusu veren, kendinizle ve doğayla baş başa kaldığınız bir spor kayak. Üstelik üç saatlik bir eğitimle öğrenilebilir. Yüksek ve soğuk yerlerde yapıldığı için kanı temizler, kondisyonu arttırır.

Dikkat !

Spor yaparken kalbe aşırı yüklenmek, ani ölüm riskini artırır. Kalp kaynaklı ölümlerin önlenmesinde düzenli egzersizin büyük önemi vardır. Bilinçsiz yapılan spor ve ağır egzersizler ise kalp krizi ve ani ölüm riskini artırır.